Jakie sprzęty konieczne w kardiologii oferują sklepy z wyposażeniem medycznym?
Troska o serce jest coraz bardziej konieczna, nie tylko z uwagi na coraz szybsze tempo życia, ale także na wiele stresów, na które narażony jest współczesny człowiek. Dlatego też osoby w pewnym wieku powinny się regularnie poddawać badaniom związanym właśnie z prawidłową pracą serca. Zaopatrzenie medyczne w kardiologii to przede wszystkim aparaty do przeprowadzania badań ekg. Jak możemy zauważyć, nawet w miejscach publicznych takich, jak stacje metra ostatnio pojawia się w postaci defibrylatorów. Aby wykorzystać je w prawidłowy sposób należy posiadać odpowiednie przeszkolenie, dlatego też ważne są kursy pierwszej pomocy, które mogą komuś bardzo pomóc czy nawet uratować życie.
Jakim sprzętem medycznym dysponują sklepy?
Sklepy z wyposażeniem medycznym oferują asortyment konieczny w wielu schorzeniach. Co prawda, najchętniej i najczęściej kupowane artykuły to między innymi łóżka szpitalne czy wysoko wyspecjalizowane urządzenia takie, jak aparat do przeprowadzania badań usg, niezbędne w szpitalach i ośrodkach zdrowia, ale nie brakuje również drobnego sprzętu lekarskiego, który może stanowić nawet element domowej apteczki. W większości sklepów z zaopatrzeniem medycznym znajdziemy bowiem różnego rodzaju i w różnych cenach inhalatory czy ciśnieniomierze, które przydadzą się każdemu. Wiele urządzeń to sprzęty domowego użytku, jednak potrzebne przy bardzo rzadkich schorzeniach, jak na przykład holtery i tym podobne sprzęty medyczne.
narzędzie, przyrząd, aparat, sprzęt, materiał lub inny artykuł
Wyrób medyczny
Wyrób medyczny ? narzędzie, przyrząd, aparat, sprzęt, materiał lub inny artykuł, stosowany samodzielnie lub w połączeniu, włączając oprogramowanie niezbędne do właściwego stosowania wyrobu, przeznaczone przez wytwórcę do stosowania u ludzi w celu:
diagnozowania, zapobiegania, monitorowania, leczenia lub łagodzenia przebiegu chorób,
diagnozowania, monitorowania, leczenia, łagodzenia lub kompensowania urazów lub upośledzeń,
badania, zastępowania lub modyfikowania budowy anatomicznej lub prowadzenia procesu fizjologicznego,
regulacji poczęć
i jednocześnie, który nie osiąga swojego zasadniczego zamierzonego działania w ciele lub na ciele ludzkim środkami farmakologicznymi, immunologicznymi lub metabolicznymi, lecz którego działanie może być przez nie wspomagane.
Do obrotu i do używania mogą być wprowadzane jedynie wyroby medyczne oznakowane znakiem CE.
Badania kliniczne wyrobów medycznych służą ocenie nowych wyrobów medycznych przed właściwą rejestracją i oznakowaniem znakiem CE.
W Polsce producentów wyrobów medycznych zrzesza Ogólnopolska Izba Gospodarcza Wyrobów Medycznych Polmed1.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyr%C3%B3b_medyczny